ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5005266
*
nr 500 5266
Spegel
Nyrokoko, höjd: 80
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2007
kl 17:04:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 15:49:07
1
1.300 kr
6/12 15:20:25
2
1.300 kr
6/12 15:21:47
2
1.500 kr
10/12 15:39:10
3
1.600 kr
10/12 16:50:07
4
1.800 kr
10/12 16:52:14
3
1.800 kr
10/12 16:52:41
3
2.000 kr
10/12 16:57:47
4
2.000 kr
10/12 16:58:22
4
2.100 kr
10/12 16:59:22
3
Vinnande bud
- Tema
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 500 5266
Spegel
Nyrokoko, höjd: 80
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 15:49:07 | 1 | 1.300 kr |
6/12 15:20:25 | 2 | 1.300 kr |
6/12 15:21:47 | 2 | 1.500 kr |
10/12 15:39:10 | 3 | 1.600 kr |
10/12 16:50:07 | 4 | 1.800 kr |
10/12 16:52:14 | 3 | 1.800 kr |
10/12 16:52:41 | 3 | 2.000 kr |
10/12 16:57:47 | 4 | 2.000 kr |
10/12 16:58:22 | 4 | 2.100 kr |
10/12 16:59:22 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23